Lista produktów producenta: Nasiona Female Seeds

Nasiona female seeds to tak zwane nasiona feminizowane – czyli nasiona żeńskich roślin konopi. Wśród konopi możemy rozróżnić


rośliny męskie,
rośliny żeńskie,
rośliny hermafrodyty (inaczej hermy).


Większość growerów hoduje rośliny żeńskie – to właśnie na nich znajdziemy pożądane przez wszystkich topy, czyli kwiaty żeńskie. Żeńskie kwiaty konopi są lepkie w dotyku, ponieważ ich powierzchnia pokryta jest sokami roślinnymi z przewagą żywicy.


W okresie zapylania roślin do soków tych przykleja się pyłek z kwiatów roślin męskich. Kwiaty rośliny męskiej to małe kuleczki wypełnione pyłkiem. Konopia jest rośliną wiatropylną – czasem wystarczy lekko dotknąć dojrzałą męską roślinę, a pyłek sam rozsypuje się w powietrzu i przykleja do żeńskich kwiatów, które w efekcie przekształcają się w kiście nasion.


Jeżeli hodowla prowadzona jest dla celów innych niż produkcja nasion, to zapylanie jest niepożądane – nasiona obniżają jakość suszu, a stężenie kannabinoidów w zapłodnionej roślinie żeńskiej maleje. Dlatego growerzy korzystają najczęściej z nasion feminizowanych i hodują wyłącznie rośliny żeńskie.


Hiszpańskie Nasiona – feminizowane nasiona konopi


W ofercie sklepu Hiszpańskie Nasiona znajdziesz między innymi:


1. feminizowane nasiona konopi Purple Maroc
2. feminizowane nasiona konopi Outdoor Grapefruit
3. feminizowane nasiona konopi Dream Berry
4. feminizowane nasiona konopi ICED Grapefruit
5. feminizowane nasiona konopi Easy Sativa
6. feminizowane nasiona konopi Maroc
7. feminizowane nasiona konopi C99


Stosowanie nasion feminizowanych jest szczególnie wskazane w wypadku początkujących growerów, którzy mogą mieć problem z rozróżnieniem rośliny żeńskiej od hermy lub męskiej rośliny konopi.


Czy posiadanie feminizowanych nasion konopi jest legalne?


Posiadanie nasion konopi jest zgodne z prawem, natomiast nielegalna jest ich uprawa na terenie Polski. Zakaz handlu, spożywania i posiadania, który dotyczy suszu konopi indyjskich, związany jest z zawartym w nich THC – kannabinoidem o działaniu psychoaktywnym. Nasiona żadnej z odmian konopi nie zawierają THC.