Northern Lights odmiana marihuany

Northern Lights to obecnie jedna z najczęściej spotykanych odmian marihuany. Krzaki Northern Lights są gęste, doskonale rozgałęzione i charakteryzują się bardzo dużą ilością żywicznych kwiatów. Z jednej rośliny uprawianej w hodowli outdoorowej możemy uzyskać nawet do 200 gramów żywicznych, lepkich topów. Rośliny odmiany Northern Lights nie wymagają stosowania specjalnych zabiegów hodowlanych, dlatego są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych growerów. 

Feminizowane nasiona konopi Northern Lights

Wśród roślin konopi rozróżniamy:

  • • męskie rośliny konopi

  • • żeńskie rośliny konopi

  • • rośliny obojniacze

Na roślinach męskich znajdują się męskie kwiaty konopi wypełnione pyłkiem, który w okresie zapylania opada na lepkie kwiaty żeńskie, co z kolei rozpoczyna proces wytwarzania nasion. Jeżeli więc, dana hodowla jest prowadzona dla celu innego niż produkcja nasion, to najlepiej jest sadzić rośliny żeńskie. To właśnie na żeńskich roślinach konopi znajdują się pożądane przez większość growerów topy – lepkie kwiaty, do których przykleja się pyłek. Konopia jest roślią wiatropylną, tak więc do zapylenia może dojść nawet w hodowlach indoorowych, pod wpływem dotyku lub ruchu powietrza.

Warto mieć również na uwadze, że wśród konopi występują rośliny obojniacze, czyli tak zwane hermy. Znajdziemy na nich zarówno kwiaty męskie, jak i żeńskie. Hodowanie roślin obojniaczych jest problematyczne, a grower musi mieć rozwój rośliny pod stałą kontrolą i na bieżąco podcinać kwiaty męskie, aby nie doszło do zapylenia. Jeżeli więc nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i doświadczeniem do prowadzenia takiej plantacji to lepszym rozwiązaniem będzie wybór nasion