Termin waporyzacja pochodzi z angielskiego vaporize, co oznacza odparowywać. Waporyzacja nie jest procesem, podczas którego dochodzi do spalania suszu, a do jego podgrzewania. Vaporizery do suszu umożliwiają uzyskanie maksymalnej ilości substancji aktywnych. Podczas zwykłego spalania dodatkowo wytwarzane są substancje smoliste, czego unikamy przy waporyzacji. W całym procesie zamiast dymu powstaje para. Z tego powodu wiele osób uważa waporyzatory do marihuany za lepszy wariant od zwykłego palenia. Istnieje wiele rodzajów tego typu sprzętów. Bardzo popularne są vaporizery przenośne, czyli niewielkich rozmiarów, przenośne waporyzatory, które z powodzeniem zmieszczą się nawet w kieszeni. 

Jak działają vaporizery do suszu?

Waporyzacja jest postrzegana przez wiele osób jako zdrowsza metoda palenia. Susz nie jest spalany i nie wydzielają się dodatkowe groźne dla naszego organizmu związki chemiczne. Waporyzatory do marihuany nigdy nie spalają suszu, nawet przy nieco wyższych temperaturach. Trzeba jednak wiedzieć, że zawsze będzie to temperatura o wartości niższej niż temperatura spalania ziół. W procesie dochodzi do ich podgrzania, na skutek czego uwalniają się aromaty przybierające postać pary, w której nie ma dymu i żadnego nieprzyjemnego zapachu. Susz, który znajduje się w waporyzatorze zmienia naturalnie swoją barwę z zielonej na różne odcienie brązu, ale nigdy nie jest spalany. 

Sposób użycia waporyzatorów do marihuany?

Waporyzatory przenośne różnią się dodatkowymi funkcjami. Niektóre posiadają nawet kilka poziomów temperatury. To, jaką wybierzemy, zależy tylko od nas, dopasowujemy ją zawsze do indywidualnych preferencji. Na początek jednak polecamy przy nabijaniu suszu ustawienie najniższej temperatury, a potem stopniowo ją zwiększać. Dzięki temu poznasz najlepszy dla siebie smak. Ważne jest też przygotowanie samych ziół. Rozdrabniamy je w dłoniach lub korzystamy ze specjalnego młynka. Waporyzatory nadają się też do koncentratów.