Nasiona konopi możemy podzielić m.in. na indyjskie (Indica), siewne (Sativa) oraz dzikie (Ruderalis). Kiedy połączymy je ze sobą, otrzymujemy nasiona hybrydowe, które dzisiaj są bardzo popularne. Wciąż jednak ogromnym zainteresowaniem cieszą się klasyczne odmiany. Tym razem proponujemy nasiona Indica, które przede wszystkim podchodzą z Azji, jednak możemy je dzisiaj spotkać również w Afganistanie i Pakistanie. 

Charakterystyka nasion konopi Indica

Cannabis Indica pochodzą z Azji, a dokładnie z gór Hindukusz, skąd jest większość ich odmian. Od innych nasion odróżnimy je po niższej wysokości i bardziej rozłożystej budowie. Nasiona Indica wyróżniają się krótkim czasem kwitnienia i szybkim osiąganiem dojrzałości. Z tego powodu jest to odmiana szczególnie lubiana przez hodowców na całym świecie. Zaletą Indica jest też duża ilość liści, co również wpływa na większe zainteresowanie nasionami. Warto wiedzieć, że zawierają dużo substancji CBD, co oznacza, że nasiona Indica znalazły swoje zastosowanie również w leczniczym obszarze. Jak wiadomo, według wielu naukowych badań CBD wspomaga leczenie niektórych chorób, pozytywnie wpływa na wygląd skóry, a także łagodzi wiele dolegliwości. W Indica znajduje się też THC o właściwościach psychoaktywnych. Należy jednak wspomnieć, że efekt jest ściśle uzależniony od stężenia procentowego tego związku.

Uprawa nasion marihuany Indica

Nasiona konopi Indica występują w wersji do uprawy indoor i outdoor. Stężenie THC może przekraczać 25% w rosnącej sadzonce. Poznamy je po dużych, szerokich liściach i krótkim czasie zakwitania, ponieważ nawet już po 7-10 tygodniach. Niskie odmiany osiągają wysokość do 80 centymetrów, z kolei jednorazowy duży plon ma wagę 500 gramów z 1 m2 wysiewu. Sativa to z kolei bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, 6 i 9, a także błonnika, witamin E i magnezu. Sativa w przeciwieństwie do Indica cechuje się wysokim wzrostem, osiąga ponad 130 centymetrów, ma delikatne i wąskie liście, kwitnie od 8 do 12 tygodni.