Sativa to popularny gatunek konopi, który sklasyfikowany został w latach 50. XVIII w. Dokonał tego Karol Linneusz – lekarz i przyrodnik szwedzkiego pochodzenia. Do dziś nasiona marihuany sativa są chętnie wybierane przez kolekcjonerów. Jeśli należysz do grona osób zainteresowanych odmianami z rodziny sativa, jesteś we właściwym miejscu. 

Oddajemy do dyspozycji klientów wiele rekomendowanych nasion od najlepszych producentów na świecie. Świadczyć mogą o tym liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty na branżowych eventach oraz imprezach. Zobacz, co na Ciebie czeka w Hiszpanskienasiona.pl. 

Konopia sativa – nasiona i charakterystyka odmiany

Sativa to gatunek dochodzący do potężnych rozmiarów, gdy ma odpowiednie warunki rozwoju. Rośliny osiągają nawet 5 metrów! Jest to jednak konopia pochodząca z Afganistanu, dlatego zapewnienie jej podobnych warunków atmosferycznych podczas uprawy outdoor, będzie niemal niemożliwe. Sativa jednak doskonale radzi sobie podczas upraw indoor, dlatego jest chętnie wybierana przez hodowców z dużymi growboxami. Jej działanie określa się jako pobudzające i energetyczne. 

Dlaczego warto wybrać nasiona sativa?

Czyste odmiany konopi stają się rzadkością. Producenci eksperymentują, łącząc ich geny w celu tworzenia imponujących krzyżówek. Celem tych działań jest zapewnienie dostępu do określonych parametrów lub właściwości. Warto więc mieć w swoich zbiorach klasyczne i wciąż cenione propozycje. Z czasem mogą one nabrać dużej wartości kolekcjonerskiej.

Nasiona konopi sativa dostępne są dla osób pełnoletnich, które ukończyły 18 lat. Sprzedaż i dystrybucja nasion marihuany są w Polsce legalne, lecz uprawa ich wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Nie propagujemy hodowli marihuany i nie bierzemy odpowiedzialności za działania podejmowane przez naszych klientów. Opisy odmian służą celom informacyjnym i edukacyjnym.